Korekta niezapłaconych kosztów może być ujęta dopiero w kolejnym remanencie

Drukuj
Pytanie:  Osoba prowadząca działalność gospodarczą -sprzedaż maszyn rolniczych, rozlicza się za pomocą ksiąg rachunkowych. Zakupy bezpośrednio księguje w koszty a na koniec miesiąca sporządza stan magazynowy i różnicą koryguje koszty. W lutym zakupiła ciągnik z terminem płatności na 19 marzec. Ciągnik ten jeszcze nie został sprzedany więc poprzez różnice stanu magazynowego faktura ta nie wpłynęła na dochód. Co zrobić jeżeli przedsiębiorca nie uregulował należności za powyższą fakturę w kwietniu (minęło 30 dni po ustalonym terminie)? Czy należy wyksięgować z kosztów zgodnie z art. 24 ustawy o PIT, mimo że ten zakup nie wpłynął na zwiększenie kosztów?
przeczytaj cały artykuł