Biuro rachunkowe Poznań: Obsługa księgowa, biuro podatkowe Vindex Twoja księgowość

LOADING
PREV
NEXT
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/879517man.png
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/458959business1.jpg
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/466759engineers.jpg
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/638202support.jpg

Dlaczego warto wybrać firmę Vindex?

  • Ponad 20 letnie doświadcz…
  • Kompleksowa oferta finans…
  • Ochrona danych
  • Współpracujemy z ponad 70…

Ponad 20 letnie doświadczenie w księgowości

Działamy nieprzerwanie na rynku podatkowo - księgowym od ponad 20 lat. Nasze doświadczenie gwarantuje usługi na najwyższym poziomie

więcej

Kompleksowa oferta finansowa i podatkowa

Posiadamy w swojej ofercie wszystkie usługi finansowo księgowe dla małych i dużych przedsiębiorstw.

więcej

Ochrona danych

Nasza firma przykłada dużą wagę aby wszystkie informacje przekazywane zarówno od Państwa jak i do Państwa były bezpieczne dlatego stosujemy najnowocześniejsze metody zabezpieczania oraz transmisji danych.

więcej

Współpracujemy z ponad 70 klientami

Zaufało nam ponad 70 firm. Działamy na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Gwarantujemy dyskrecję i zachowanie tajemnicy finansowej

więcej
Home » Artykuły
czwartek, 14 Gru 2017

Artykuły

Przychód ze sprzedaży zdjęć w internetowych galeriach

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, w zakresie handlu towarem nabytym w krajach unii.Oprócz tych czynności w wolnych chwilach kręci filmiki i robi zdjęcia np. swoich dzieci i umieszcza je w galerii internetowej istockphoto. Jeżeli jakiś odbiorca chce je zakupić, kontaktuje się z galerią i zostaje sprzedana licencja na wykorzystanie filmu bądź zdjęcia w określony sposób. Część opłaty za licencję zostaje przelana na konto podatnika. Czy należy taki przychód ze sprzedaży licencji połączyć z działalnością? Czy przysługuje w tym wypadku 50% kosztów uzyskania przychodu? Czy ma znaczenie fakt iż opłaty za licencję dokonują osoby spoza Polski?
przeczytaj cały artykuł

Korekta niezapłaconych kosztów może być ujęta dopiero w kolejnym remanencie

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Osoba prowadząca działalność gospodarczą -sprzedaż maszyn rolniczych, rozlicza się za pomocą ksiąg rachunkowych. Zakupy bezpośrednio księguje w koszty a na koniec miesiąca sporządza stan magazynowy i różnicą koryguje koszty. W lutym zakupiła ciągnik z terminem płatności na 19 marzec. Ciągnik ten jeszcze nie został sprzedany więc poprzez różnice stanu magazynowego faktura ta nie wpłynęła na dochód. Co zrobić jeżeli przedsiębiorca nie uregulował należności za powyższą fakturę w kwietniu (minęło 30 dni po ustalonym terminie)? Czy należy wyksięgować z kosztów zgodnie z art. 24 ustawy o PIT, mimo że ten zakup nie wpłynął na zwiększenie kosztów?
przeczytaj cały artykuł

Opodatkowanie rachunku bankowego z premią

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Mam założone konto rozrachunkowe w Banku BGŻ  z premią. Bank na dopisaną premie nie wystawił PIT-8c. Czy w rocznym rozliczeniu PIT -37 należy doliczyć kwotę dopisanej premii i obliczyć podatek, pomimo że bank nie wystawił PIT?
przeczytaj cały artykuł

Skończą się wątpliwości dotyczące powstawania przychodu od imprez integracyjnych

Email Drukuj PDF
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Naczelnego Sądu Administracyjnego z wnioskiem o wyjaśnienie, czy udział pracownika w imprezie integracyjnej generuje dla osób zatrudnionych przychód podlegający PIT. Z uwagi na rozbieżne stanowiska sądów w ostatnim czasie, tylko uchwała NSA może w końcu doprowadzić do ukształtowania się jednolitej linii orzeczniczej.
przeczytaj cały artykuł

Amortyzacja samochodu należącego do majątku wspólnego

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Środkiem trwałym w prowadzonej działalności gospodarczej mogą być składniki majątku, które stanowią własność lub współwłasność podatnika. W przypadku składników będących współwłasnością obowiązują jednak szczególne reguły dotyczące sposobu ustalania wartości początkowej środka. Sprawdźmy jakie?
przeczytaj cały artykuł

Sprzedaż samochodu wycofanego z firmy może generować przychód

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Firma przekazała samochód osobowy ujęty w ewidencji środków trwałych na własne potrzeby. Samochód kupiono za 40.000zł, odpisy amortyzacyjne były zaliczone w koszty; do dnia przekazania samochodu wyniosły 17.300 zł. Podatnik chce sprzedać samochód przed upływem 6. lat od daty przekazania. Jak opodatkować sprzedaż tego samochodu?
przeczytaj cały artykuł

Stawka ryczałtu na montaż mebli

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Podatnik prowadzi firmę rozliczającą się ryczałtem - usługi remontowo-budowlane. W najbliższym czasie wykona remont w urzędzie, polegający na: szlifowaniu, gruntowaniu, malowaniu, wylewki na podłodze, usuwanie drzwi - montowanie nowych,  a także na montowaniu mebli biurowych i wyposażenia. Otrzyma od zleceniodawcy zaliczki, materiały kupuje na swoja firmę. Przedsiębiorca chciałby wiedzieć, czy całość usługi może opodatkować 5,5% stawką ryczałtu?
przeczytaj cały artykuł

Przedsiębiorca jedzie na urlop firmowym autem na własne ryzyko

Email Drukuj PDF
Jednym z zasadniczych warunków dokonywania odpisów amortyzacyjnych od samochodu osobowego stanowiącego środek trwały w firmie jest wykorzystywanie go wyłącznie na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą – takie stanowisko zajął dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 21 lutego 2013 r. (nr ITPB1/415-1261/12/WM).
przeczytaj cały artykuł

Innowacyjna forma świadczenia wakacyjnego bez podatku

Email Drukuj PDF
Pracownik, który od swojego pracodawcy otrzyma świadczenie urlopowe w formie karty przedpłaconej, nie zapłaci od jej wartości PIT. W zależności od źródła i celu finansowania wypoczynku zwolnienie obejmie całą kwotę z karty lub w granicach ustawowego limitu.
przeczytaj cały artykuł

Akcjonariusz zapłaci PIT w dniu wypłaty dywidendy

Email Drukuj PDF
Akcjonariusz spółki komandytowo-akcyjnej ma obowiązek odprowadzenia zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych dopiero w dacie powstania przychodu, którą jest dzień wypłaty dywidendy – orzekł NSA w składzie siedmiu w uchwale z 20 maja 2013 r.
przeczytaj cały artykuł

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kontakt

Vindex Rychter & Kostański s.c.

ul. Gwiaździsta 19, 60-149 Poznań

biuro@vindex.net.pl, Telefon: +48 61 66 18 558, biuro-vindex.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00