Biuro rachunkowe Poznań: Obsługa księgowa, biuro podatkowe Vindex Twoja księgowość

LOADING
PREV
NEXT
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/879517man.png
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/458959business1.jpg
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/466759engineers.jpg
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/638202support.jpg

Dlaczego warto wybrać firmę Vindex?

  • Ponad 20 letnie doświadcz…
  • Kompleksowa oferta finans…
  • Ochrona danych
  • Współpracujemy z ponad 70…

Ponad 20 letnie doświadczenie w księgowości

Działamy nieprzerwanie na rynku podatkowo - księgowym od ponad 20 lat. Nasze doświadczenie gwarantuje usługi na najwyższym poziomie

więcej

Kompleksowa oferta finansowa i podatkowa

Posiadamy w swojej ofercie wszystkie usługi finansowo księgowe dla małych i dużych przedsiębiorstw.

więcej

Ochrona danych

Nasza firma przykłada dużą wagę aby wszystkie informacje przekazywane zarówno od Państwa jak i do Państwa były bezpieczne dlatego stosujemy najnowocześniejsze metody zabezpieczania oraz transmisji danych.

więcej

Współpracujemy z ponad 70 klientami

Zaufało nam ponad 70 firm. Działamy na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Gwarantujemy dyskrecję i zachowanie tajemnicy finansowej

więcej
Home » Artykuły
czwartek, 14 Gru 2017

Artykuły

Przedsiębiorca nie zaliczy wydatków na naukę języka obcego w koszty uzyskania przychodów

Email Drukuj PDF
Znajomość języka angielskiego nie jest niezbędna do prowadzonej przez podatnika działalności gospodarczej. Dlatego też wydatków na kurs językowy nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów.
przeczytaj cały artykuł

Data powstania przychodu przy prowizji za usługę

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Podatnik prowadzi działalność z zakresu ubezpieczeń. Rozlicza się na Książce Przychodów i Rozchodów, nie jest podatnikiem podatku VAT. Za każdy miesiąc rozliczeniowy, otrzymuje rozliczenie z firmy ubezpieczeniowej w której imieniu pracuje. Rozliczenie to otrzymuje dopiero około 10 następnego miesiąca i również w tym samym terminie otrzymuje pieniądze na konto. Czy prowizja np. za styczeń która wypłacana i naliczana jest w lutym - powinna zostać zaksięgowana do przychodów za styczeń czy za luty?
przeczytaj cały artykuł

Zaświadczenie o wielkości pomocy de minimis przy jednorazowej amortyzacji

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Jesteśmy małym podatnikiem w rozumieniu art. 5a pkt 20 updof i chcemy skorzystać z możliwości jednorazowych odpisów amortyzacyjnych zgodnie z art. 22k. ust. 7. Czy mamy obowiązek wystąpienia do urzędu skarbowego o wydanie zaświadczenia o wielkości pomocy de minimis (wg mnie rozp. MF z dn. 20.03.2007 w sprawie zaświadczeń o pomocy de minimis (par.4 ust.1 pkt 2) nie nakłada takiego obowiązku)? Wg jakiego kursu liczony jest limit maksymalnej pomocy 200.000 euro na trzy lata?
przeczytaj cały artykuł

Czy otwierając sklep w Polsce podatnik pracujący w Holandii musi zarejestrować działalność?

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Podatnik od lat mieszka i pracuje oraz rozlicza się obecnie w Holandii, gdzie prowadzi również działalność gospodarczą. Planuje w tym roku otworzyć w Polsce sklep z używanymi meblami holenderskimi. Czy otwierając sklep w Polsce musi zarejestrować działalność w Polsce czy może funkcjonować jako holenderska firma? Co jest korzystniejsze? Jaki jest podatek od używanych mebli i w którym kraju należy się z niego rozliczać?
przeczytaj cały artykuł

Opłaty za autostrady i parkingi w kosztach podatkowych, ale do limitu

Email Drukuj PDF
Wydatki dotyczące przejazdów autostradą i opłat za parking, które pracodawca zwraca pracownikom wyjeżdżającym w delegację prywatnym samochodem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów tylko w ramach kilometrówki - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.
przeczytaj cały artykuł

Spis z natury na koniec roku podatkowego

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Podatnik prowadzi PKPiR. Zakupił środki trwałe i wyposażenie i wprowadził je odpowiednio do ewidencji środków trwałych i ewidencji wyposażenia. Czy podatnik ma obowiązek sporządzania spisu środków trwałych i wyposażenia na koniec każdego roku podatkowego?
przeczytaj cały artykuł

KNA musi wiedzieć o rozwiązaniu umowy na usługi audytorskie

Email Drukuj PDF
Komisja Nadzoru Audytowego powinna zostać niezwłocznie poinformowana o rozwiązaniu umowy o badanie lub przegląd sprawozdania finansowego.
przeczytaj cały artykuł

Towary z Chin - czy to wewnątrzwspólnotowa transakcja trójstronna?

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Dokonuję zakupu towarów handlowych w Chinach. Towar przychodzi do Hamburga i agent celny wystawia mi zakup jako transakcję unijną. Czy jest to transakcja trójstronna? W których poz. powinnam to rozliczyć w deklaracji VAT-7 i VAT-UE? Po jakim kursie powinnam rozliczać zakup w KPIR i w ewidencji VAT? Czy z faktury od kontrahenta chińskiego czy z datą ze zgłoszenia celnego? Jak powinnam rozliczyć różnice kursowe do takiej transakcji?
przeczytaj cały artykuł

Ewidencja w KPiR faktury za telefon

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Prowadzę KPiR. Rozliczam się kwartalnie z podatku dochodowego i podatku VAT. Mam pytanie odnośnie daty księgowania faktury za telefon. Jak zaksięgować faktury? Pierwsza jest z datą wystawienia 19.03.2013, druga zaś jest fakturą korygującą do w/w faktury, z datą 24.04.2013, zapłata była 03.05.2013 według faktury korygującej. Jak wpisać do KPiR, a jak do ewidencji VAT?
przeczytaj cały artykuł

Do przychodów z praw majątkowych nie stosuje się 20% kosztów

Email Drukuj PDF
Wyliczając zaliczkę na PIT za pracowników wykonujących prace twórcze stosuje się 50% koszty uzyskania przychodów. Jednak po przekroczeniu ustawowego limitu kosztów w wysokości 42.764 zł, płatnik zastosuje zerowe koszty.
przeczytaj cały artykuł

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kontakt

Vindex Rychter & Kostański s.c.

ul. Gwiaździsta 19, 60-149 Poznań

biuro@vindex.net.pl, Telefon: +48 61 66 18 558, biuro-vindex.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00