Biuro rachunkowe Poznań: Obsługa księgowa, biuro podatkowe Vindex Twoja księgowość

LOADING
PREV
NEXT
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/879517man.png
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/458959business1.jpg
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/466759engineers.jpg
http://biuro-vindex.pl/components/com_gk3_photoslide/thumbs_big/638202support.jpg

Dlaczego warto wybrać firmę Vindex?

  • Ponad 20 letnie doświadcz…
  • Kompleksowa oferta finans…
  • Ochrona danych
  • Współpracujemy z ponad 70…

Ponad 20 letnie doświadczenie w księgowości

Działamy nieprzerwanie na rynku podatkowo - księgowym od ponad 20 lat. Nasze doświadczenie gwarantuje usługi na najwyższym poziomie

więcej

Kompleksowa oferta finansowa i podatkowa

Posiadamy w swojej ofercie wszystkie usługi finansowo księgowe dla małych i dużych przedsiębiorstw.

więcej

Ochrona danych

Nasza firma przykłada dużą wagę aby wszystkie informacje przekazywane zarówno od Państwa jak i do Państwa były bezpieczne dlatego stosujemy najnowocześniejsze metody zabezpieczania oraz transmisji danych.

więcej

Współpracujemy z ponad 70 klientami

Zaufało nam ponad 70 firm. Działamy na terenie województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Gwarantujemy dyskrecję i zachowanie tajemnicy finansowej

więcej
Home » Artykuły
niedziela, 22 Maj 2022

Artykuły

Sezonowe zarobki uczącego się dziecka mogą pozbawić rodziców preferencji podatkowych

Email Drukuj PDF
Jeżeli dochody córki lub syna przekroczą w danym roku kwotę 3.089 zł, rodzice stracą prawo do ulgi prorodzinnej.
przeczytaj cały artykuł

Drobne upominki są zwolnione z podatku

Email Drukuj PDF
Nieodpłatne przekazanie uczestnikom imprezy zorganizowanej przez gminę upominków o wartości nieprzekraczającej 200 zł, jest zwolnione opodatkowania PIT. W takiej sytuacji nie ma obowiązku wystawienia informacji PIT-8C.
przeczytaj cały artykuł

Napiwki zawsze stanowią przychód podlegający opodatkowaniu PIT

Email Drukuj PDF
Środki pieniężne w postaci napiwków, które pracownicy otrzymują bezpośrednio od klientów stanowią przychód z innych źródeł. W związku z tym na zakładzie pracy nie ciążą obowiązki płatnika. Inaczej jest w sytuacji, gdy napiwki trafiają do pracodawcy, który następnie wypłaca jest zatrudnionym.
przeczytaj cały artykuł

Firmowy lunch przedsiębiorca zaliczy w koszty podatkowe

Email Drukuj PDF
Wydatki poniesione na kolacje służbowe można uznać za koszt podatkowy - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 17 czerwca 2013 r. (sygn. akt II FSK 702/11).
przeczytaj cały artykuł

Ubezpieczenie pracownika w zagranicznej delegacji nie generuje przychodu

Email Drukuj PDF
Osoba zatrudniona nie może odmówić skorzystania z polisy ubezpieczeniowej wykupionej przez szefa w związku z zagraniczną podróżą służbową. W konsekwencji z tytułu ubezpieczenia pracownik nie uzyska przychodu podlegającego opodatkowaniu.
przeczytaj cały artykuł

Firmowy lunch można zaliczyć w koszty podatkowe

Email Drukuj PDF
Wydatki poniesione przez podatnika na obiad z kontrahentem w restauracji można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów – orzekł wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. akt II FSK 702/11).
przeczytaj cały artykuł

Sejm zgodził się na ratyfikację umowy podatkowej z Singapurem

Email Drukuj PDF
Nowa umowa podatkowa dotyczy m.in. opodatkowania licencji, dywidend i odsetek, wymiany informacji, tzw. korekt wtórnych pozwalających na usunięcie podwójnego ekonomicznego opodatkowania. Umowa zmienia dotychczasową metodę unikania podwójnego opodatkowania, tj. metodę wyłączenia z progresją na metodę proporcjonalnego zaliczenia.
przeczytaj cały artykuł

Z pracy wakacyjnej trzeba rozliczyć się z fiskusem

Email Drukuj PDF
Wszystkie dochody uzyskane podczas pracy w okresie wakacji podlegają opodatkowaniu. Trzeba pamiętać, że rozliczenie zależy od tego, z jakiego tytułu zostanie wypłacone wynagrodzenie, przez kogo i kto jest odbiorcą. Osoba, która przykładowo pracuje lipcu w smażalni ryb, uzyskane dochody musi wykazać w zeznaniu rocznym. Nie dotyczy to jednak drobnych zleceń na kwotę poniżej 200 zł.
przeczytaj cały artykuł

Opłata roczna za wyłączenie gruntów z produkcji rolnej

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Czy opłatę roczną z tytułu użytkowania gruntów na cele nierolnicze, związaną z decyzją o wyłączeniu gruntu z produkcji rolniczej, można zaliczać do kosztów bieżących spółki, czy należy ja wliczyć w wartość początkową przyszłego zespołu budynków magazynowych?
przeczytaj cały artykuł

Dodatnie różnice kursowe należy zaliczyć do przychodów opodatkowanych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych

Email Drukuj PDF
Pytanie:  Rozliczam jednoosobową firmę, która za wykonywane usługi opłaca podatek w formie ryczałtu. Osoba ta świadczy usługi budowlane na terenie UE, wystawia fakturę ostatniego dnia miesiąca w euro. Płatność za faktury dokonywana jest na konto walutowe w terminie 21 dni od daty wystawienia faktury. Przeliczając euro na złotówki do celów podatku zryczałtowanego przyjmuje kurs NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Jednakże powstają różnice kursowe z tytułu płatności w późniejszym terminie. Podatek zryczałtowany płacony jest do 20 miesiąca następującego po miesiącu w którym wystąpiła sprzedaż, zapłata natomiast księgowana jest w banku po 20-tym, czyli po dacie naliczenia i wpłaty do Urzędu Skarbowego podatku ppe. Proszę o podanie sposobu ujmowania powstałych różnic kursowych, czy należy wracać i korygować dany miesiąc czy ujmować różnice w miesiącu następnym? Na przykład od przychodu za maj naliczyć podatek do 20 czerwca natomiast różnice kursowe skorygować z przychodem z miesiąca czerwca czy tez należy cofnąć się do maja ująć powstałe różnice i korygować wpłaconą zaliczkę za maj czy też można powstałe różnice rozliczyć w PIT-28 na koniec roku?
przeczytaj cały artykuł

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kontakt

Vindex Rychter & Kostański s.c.

ul. Gwiaździsta 19, 60-149 Poznań

biuro@vindex.net.pl, Telefon: +48 607 095 459, biuro-vindex.pl
Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00